Trečiokai aktyviai įsijungė į gimnazijos projektą „Geltona- žalia- raudona“

Trečiokai aktyviai įsijungė į gimnazijos projektą „Geltona- žalia- raudona“

Sausio 13-ąją akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ dalyvavo su savo pasigamintomis neužmirštuolėmis, minėdami Lietuvos laisvės gynėjų dieną, susipažino su to meto įvykiais ir nepaprasta jaunų žmonių drąsa ginti savo Tėvynę, nepabijant net tankų, važiuojančių prieš beginklius žmones. Bene stipriausią įspūdį paliko aukštai iškėlusi trispalvę mergina, nepabūgusi prieš ją atžygiuojančių kitos šalies karių.
Šie Lietuvos istorijos epizodai įkvėpė mokinius gaminti trispalvę kitaip, dar labiau akcentuojant Lietuvos laisvę, žaliuojantį kraštą ir dėl laisvės pralietą kraują. Ada, Aronas, Fausta, Gabija, Melita, Kajus, Mikas, Melita sukūrė Lietuvos žemėlapiuose atsispindinčią trispalvę, kurią išmaniai pavaizdavo aplikacija.
Trečiokai skaitydami  Vytauto Tamulaičio knygą „Petriuko vėliava“, suprato, kad jų bendraamžis vaikas prisidėjo prie Lietuvos laisvės siekių išpildymo, kai slapta iškėlė trispalvę virš Nemuno bokšto. Didžiuodamiesi savo tautos drąsa, mokiniai ieškojo saviraiškos būdų, kaip galėtų atskleisti Lietuvos valstybinės vėliavos ornamentiką Vasario 16-osios parodai, tad sukūrė unikalias mandalas su trispalvės išraiška: Ada, Aronas, Barbora, Fausta, Faustas, Gabija, Gustė, Jokūbas, Kajus, Matas, Mikas, Mingailė.
Šios svarbios temos, analizuojamos per pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos, dailės ir technologijų pamokas, padėjo atskleisti Lietuvos krašto gamtos grožį, jos spalvų įvairovę, tautinę simboliką,  pasididžiavimą savo šalimi.

3b  klasės mokytoja Zita Satkauskienė


Komentarai išjungti.