Tautinių šokių festivalis

Liaudies šokio ansamblio „Kanapėlė” veikla ryški gimnazijos, miesto, respublikos kultūriniame gyvenime, padedanti pajusti sąlytį su menu, suvokti šokio grožį, plėtoti tautinę savimonę. Ansamblio veikla skaičiuoja 3-ą dešimtmetį. Dalyvauta miesto renginiuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose.

2005 metais, švenčiant gimnazijos 100-metį, po šokio festivalio Šiaulių Didždvario gimnazijoje, kai šokių kolektyvų vadovai sutarė kas dvejus metus organizuoti tautinio šokio festivalį, įvyko I-asis festivalis „Gimnazija – gyvoji jaunimo tautinės kultūros versmė”. Jo tikslas – ugdyti jaunimo etninės kultūros brandą, imtis atsakomybės už kultūrinio paveldo saugojimą, mokytis išskirti tautos kultūros savitumą ir gebėti jį kūrybiškai vertinti.

2007 metais II-asis festivalis jau tapo tarptautiniu. Dalyvavo Lenkijos Punsko licėjaus šokių kolektyvas „Šalčia”, Latvijos Rygos lietuvių mokyklos šokių kolektyvas „Bitutė”.

2009 metais į III-jį festivalį atvyko net 15 gimnazijų šokių kolektyvų iš Lietuvos, Estijos Tartu Lahte gimnazijos šokių grupė „Kringlika”, Latvijos Valmieros miesto valstybinės gimnazijos šokių ansamblis „Perkonitis”, Rygos lietuvių mokyklos kolektyvas bei Lenkijos Punsko liciejaus kolektyvas.

2010 metais IV-ajame festivalyje dalyvavo 12 Lietuvos ir užsienio draugų šokių kolektyvų.

2012 metais vyko ypač įspūdingas V-asis festivalis, kada gimnazistus ir miesto bendruomenę sužavėjo pirmąkart atvykę Ukrainos Lugansko miesto šokių ansamblis „Barvinok”.

2016 metais vyksta jau VI-asis festivalis, skirtas 110 metų Vytauto Žemkalnio gimnazijos jubiliejui.

Ši nauja gimnazijos tradicija – tai tautinio šokio propagavimas, atgaiva sielai, tautinės savigarbos ir savimonės suvokimas.

Akimirkos iš 2012 m. tautinių šokių festivalio

Akimirkos iš 2010 m. tautinių šokių festivalio