Vardo diena

Žiūrėdami į Lietuvos Švietimo istoriją galime pastebėti, kad tiek tarpukariu, tiek sovietmečiu buvo nedaug mokyklų, turinčių Vardą. Daugiausia švietimas buvo niveliuotas, mokyklos pažymėtos skaičiais, stengtasi ugdyti vienodai, pagal patvirtintas programas ir ideologines užduotis. Tiesa, viena kita įstaiga „rodė“ kryptį – kaip ir Panevėžio II-oji vidurinė mokykla. Jos bendruomenė tęsė dar Mergaičių gimnazijos puoselėtą humanitarinį ugdymą.
Todėl pasikeitus laikotarpiui – atkūrus Nepriklausomybę – kiekviena mokykla stengėsi savo išskirtinumą rodyti suteikdama Vardą įstaigai.
1993 m. Panevėžio II-ajai vidurinei mokyklai buvo suteiktas Vytauto Žemkalnio vardas. Kodėl buvo suteiktas šis vardas?
Vytautas Žemkalnis – žymus architektas, suprojektavęs ir Mergaičių gimnazijos rūmus, kultūros ir visuomenės veikėjas. 1993 m. kovo 10 d. jam sukako 100 metų. Todėl gavus jubiliato pritarimą 1993 m. balandžio 30 d. Panevėžio miesto tarybos sprendimu mokyklai buvo suteiktas Vytauto Žemkalnio vardas.
Taip prasideda dar vienas Mokyklos etapas – Vytauto Žemkalnio vidurinės mokyklos, vėliau Vytauto Žemkalnio gimnazijos. Gimė nauja tradicija – minėti kovo pradžioje Vardo dieną, „prisiliesdami“ prie Vytauto Žemkalnio asmenybės, jo giminės šaknų, Tautos ir Europo istorijos bei kultūros ženklų, pažiūrėti vis „kitu kampu“. Gražu, kad
Vardo diena tapo bendruomenės darbų įprasminimu, įteikiant apdovanojimus, pinigines premijas geriausiems, aktyviausiems, visuomeniškiausiems moksleiviams, mokytojams, darbuotojams.
Vardo diena – šventė, kuriai ruošiamės, kurios laukiame, kad parodytume, kokie esame Mes, kaip mes saugome ir puoselėjame savo Paveldą ir įvaizdį.

2018 m. Vardo diena

2017 m. Vardo diena