Salomėja Nėris

1934-1936 m. Panevėžio mergaičių gimnazijoje dirbo poetė Salomėja Nėris.
Gražiai saugomas poetės atminimas. 1974 metais lapkričio 15 dieną buvo iškilmingai atidengta memorialinė lenta – bareljefas (skulptorius A. Bosas) ir atidarytas Salomėjos Nėries muziejus. Šventėje dalyvavo poetės sūnus Saulius Bučas.
Po trejų metų mokyklos Aktų salė pasipuošė dailininkės J. Kumieliauskienės keraminėmis plokštėmis, vaizduojančiomis poemos ,,Eglė žalčių karalienė‘‘ epizodus.
Per 77-ąsias poetės gimimo metines skulptorius J. Naruševičius mokyklos muziejui padovanojo jo paties sukurtą S. Nėries biustą, o buvusi S. Nėries mokinė B. Jacevičiūtė nutapė paveikslą ,,S. Nėris su moksleivėmis Panevėžyje‘‘.
Kasmet šios šventės vis kitokios. Gimnazijos teatro artistai kiekvieną rudenį pristato literatūrines kompozicijas, paremtas Salomėjos Nėries biografijos faktais ir kūryba. Mansardos galerijoje atidaromos jaunųjų dailininkų parodos, parengiamos literatūrinės ekspozicijos. Tradiciškai abiturientai dovanoja mokyklos muziejui dovaną – senus leidinius, nuotraukas, surinktus atsiminimus apie poetę, knygas, albumus, savo kūrybos darbus jos eilėraščių motyvais.
Poetės gimtadienius rotacijos principu švenčia penkios Lietuvos ,,salomėjiškos‘‘ mokyklos.
Salomėjos Nėries gyvenime ir kūryboje gimnazija nuolat ieško kažko naujo, nepasakyto…

2018 m. Salomėjos Nėries gimtadienio minėjimo akimirkos

2017 m. Salomėjos Nėries gimtadienio minėjimo akimirkos