Tradicijos

,, Žiedų ir veidų margumynas- kasmetinė pavasarinė poezijos šventė.
O kai plyksteli simbolinio aukuro ugnis, į dangų su mažu aitvaru ( o gal poezijos paukšte) išlekia spalvotų balionų kekė. Vėjas ją greit iškelia virš medžių. Ir visų akys-į dangų. Ne taip dažnai tiek akių žiūri į dangų!‘‘ ( E. Mezginaitė)

Mūsų gimnazija turi labai gražią tradiciją, kuri prasidėjo 1974 metais lapkričio 15 dieną. Poetės S. Nėries 70-asis gimtadienis tapo pirmojo ,,Poezijos pavasarėlio‘‘ užuomazga. Dalyvavo daug garbių svečių, mylinčių poetinį žodį.  ,,Poezijos pavasarėliai‘‘ kiekvienais metais darėsi vis įdomesni ir peraugo į atskirą renginį. 1979 metais buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su VU filologijos fakultetu. Abi pusės įsipareigojo pradėti organizuoti bendrus ,,Poezijos pavasario ‘‘ renginius. Kasmet ,,Poezijos pavasario‘‘ šventės metu iškilmingai vainikuojamas geriausias mokyklos literatas.
1987 metais M. Martinaitis tapo labiausiai moksleivių skaitomu poetu- ,,Poezijos pavasario‘‘laureatu. Jis pirmasis užžiebė simbolinio aukuro ugnį mūsų mokyklos skverelyje. ,,Poezijos pavasaris‘‘ išaugo į didelę tradicinę bendruomenės šventę. Kasmet paskutinę gegužės savaitę per Lietuvą nuvilnijantis Poezijos pavasaris niekada neaplenkia ir mūsų gimnazijos.
,,Poezijos pavasario‘‘ metu renkami du geriausi — mūsų ir kitų apskrities gimnazijų ir mokyklų — jaunieji poetai. ,,Poezijos pavasaris‘‘- puiki proga moksleiviams susipažinti su bendraamžių, taip pat ir gerai Lietuvoje žinomų poetų kūryba.
Gimnazistai, o ypač dešimtokai, ir mokytojai šiai šventei kruopščiai ruošiasi. Kiekvienais metais puošiama mokykla ir jos skveras, gaminamos dekoracijos poetinei kompozicijai. Kompozicija kuriama pagal poezijos laureato eiles.
Į šią poezijos ir folkloro šventę, pasipuošusią žydinčių kaštonų ir alyvų žiedais, susirenka ne tik mūsų, bet ir kitų gimnazijų jaunieji poetai, poezijos mylėtojai. Kasmet atvyksta ir kviestinis moksleivių svečias — labiausiai skaitomas gimnazijoje poetas, neseniai išleidęs poezijos knygą.
Nuo 2003 metų gegužės 23d. ši literatūrinė šventė tapo žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tarptautinė ,,Poezijos pavasario‘‘ šventė sukviečia poezijos mylėtojus iš JAV, Gruzijos, Latvijos ir kitų šalių.