Gimnazisto apranga

Mokinio aprangos dėvėjimo taisyklės nuo 2018-09-01

1. Bendros nuostatos:
1.1. Gerbti gimnazijos simbolius ir visokeriopai formuoti gerą jos įvaizdį.
1.2. Gimnazijos aprangą privalo dėvėti visi 1-ų klasių, 5 klasių ir I-IV-ųjų gimnazijos  klasių gimnazistai.
1.3. Gimnazisto apranga  privaloma su simbolika, Vytauto Žemkalnio gimnazijos ženkliuku ir kaklaraiščiu (languotas, žalias/raudonas).

2. Gimnazisto aprangos paskirtis:
2.1. Skatinti ir įpareigoti mokinius prisiimti atsakomybę už savo gimnaziją, jos įvaizdį visuomenėje.
2.2. Ugdyti mokinių elgesio kultūrą.
2.3. Suvienyti įvairių socialinių grupių mokinius.

3. Reikalavimai aprangai:
3.1. Gimnazisto apranga yra:
3.1.1. kasdieninė,
3.1.2. šventinė

3.2. Kasdieninę aprangą sudaro:
3.2.1. 1-ų, 5-ų klasių mokiniams – žalias megztukas su sagomis, kaklaraištis ir gimnazijos ženkliukas (mergaitėms ir berniukams); mergaitėms – sijonas su klostėmis arba sarafanas (languotas, žalias/raudonas), balta arba šviesi palaidinė; berniukams – tamsiai mėlynos kelnės, balti arba šviesūs marškiniai;
3.2.2. I-IV gimnazijos klasių gimnazistams – tamsiai žalios spalvos klasikinio stiliaus švarkas;
3.2.3.Visiems gimnazijos mokiniams – kaklaraištis (languotas, žalia/raudona) ir gimnazijos ženklelis;
3.2.4. Gimnazistai laisvai pasirenka prie švarko derančius darbužius: vaikinams – tamsios kelnės, marškiniai, kaklaraištis, merginoms – palaidinė, tamsus vidutinio ilgio sijonas, tamsios klasikinio stiliaus kelnės, avalynė. Draudžiama derinti sportinės aprangos detales.

3.3. Šventinę aprangą 1-ų, 5-ų klasių mokiniams sudaro:
3.3.1. Žalias megztukas su sagomis, kaklaraištis (mergaitėms ir berniukams); mergaitėms – sijonas su klostėmis arba sarafanas (languotas, žalias/raudonas), balta palaidinė; berniukams – tamsiai mėlynos kelnės, balti marškiniai.

3.4.  Šventinę aprangą I-IV klasių gimnazistams sudaro:
3.4.1. tamsiai žalios spalvos klasikinis švarkas, juodos klasikinio stiliaus kelnės vaikinams, juodi sijonai (ne trumpesni kaip 10 cm virš kelių ir ne ilgesni nei 15 cm žemiau kelių) merginoms, balti marškiniai vaikinams, balta palaidinė merginoms, kaklaraištis ir gimnazijos ženkliukas (merginoms ir vaikinams), kūno spalvos pėdkelnės (merginoms), tamsūs klasikinio stiliaus bateliai.

3.5. Šiltu metų laiku (nuo rugsėjo 2 d. iki spalio 1 d. ir nuo gegužės 1 d. iki mokslo metų pabaigos), jei šilta, dėvima kultūringa apranga  be megztuko ar švarko. Draudžiama derinti sportinės aprangos detales.

4. Reikalavimai gimnazisto išvaizdai:
4.1. Apranga visus ir visada turi būti švari ir tvarkinga.
4.2. Prie aprangos gali būti derinami kuklūs papuošalai.
4.3. Šukuosena, makiažas, manikiūras turi būti kuklūs, neiššaukiantys.

5. Uniformą galima įsigyti UAB „Lelija“ parduotuvėje adresu Laisvės a. 1, Panevėžyje be išankstinių matavimų. Datą, nuo kada bus parduotuvėje uniformos, skelbiame gimnazijos tinklalapyje http://zemkalniogimnazija.lt