Lapkritis – kūrybos mėnuo

Lapkritis – kūrybos mėnuo

Džiugu, kad gimnazijoje jau kelerius metus puoselėjama tradicija lapkričio mėnesį skirti kūrybai. Ruduo pasirinktas neatsitiktinai – daugelis pasaulio rašytojų rudenį labai mėgo. Pavyzdžiui, anglų rašytoja, pasivadinusi vyrišku slapyvardžiu Džordžas Eliotas, svajojo skristi aplink žemę paskui visus rudenius. Nobelio literatūros premijos laureatas Alberas Kamiu rudenį tapatino su pavasariu, o kiekvieną ant žemės pabirusį klevo lapą – su nuostabiausia gėle. Rudenį mylėjo ir gimnazijoje dirbusi žymi lietuvių poetė Salomėja Nėris. Tad ruduo gimnazijoje – kūrybos laikas. Mokiniai kuria, dalyvauja projektuose. Pagrindinis projektas „Lapkritis – kūrybos mėnuo“.Šiandien tikrai labai džiaugiamės, kad šioje gražioje veikloje dalyvavo išties labai daug mūsų mokinių. O darbų buvo labai įvairių. 5 a klasės mokinukai labai gražiai pasirodė raiškiai skaitydami ir iliustruodami Salomėjos Nėries eilėraščius „Eilėraščių knygelę atvertus“. Ypač norime pagirti Ugnę Miškinytę, Dovydą Morkūną, Rugilę Pšibišauskaitę. Taip pat vyko kūrybinės dirbtuvės Jaunųjų kūrėjų konkursui „Nevėžis“. Labai džiaugiamės Igno Tverijono (2a), 1b klasės mokinių Livetos Navakaitės, Emilijos Novikaitės, Tomo Grigaškos , Ugnės Kavaliauskaitės , Timo Alisoy, Luko Petraičio, Eriko Sapiegos, Luko Aleliūno, Domo Trivolo, Auksės Šalkauskaitės, 1a klasės mokinės Orestos Gaurilčikaitės kūrybiniais sumanymais.
„Literatūros pamoka kitaip“ vyko Salomėjos Nėries muziejuje. Taip pat visą mėnesį vyko visų klasių pasiruošimas skaitovų konkursui, kuris vyks gruodio 10 dieną. Mokiniai mokėsi raiškiai deklamuoti pačius įvairiausius poezijos tekstus. Tradiciškai šventei yra išleistas ir naujas gimnazijos laikraščio „Svirtis“ numeris. Džiaugiuosi, kad savo straipsnius parengė mokiniai, kurie šiemet mokytis į gimnaziją atvyko iš įvairiausių pasaulio šalių. Tai 1 a klasės mokiniai Gabija Abraškevičiūtė, Neda Auglytė, Darijus Dulka, 6 a klasės – Daivaras Zigmantas. Įdomios jų mintys, pastebėjimai. Tad tikrai labai džiaugiamės savo kūrybiškais mokiniais ir linkime jiems puikių, žavių kūrybinių ieškojimų. Gražaus Jums Spalvoto Rudens.

Lietuvių kalbos metodinės grupės vadovė Asta Grišiuvienė


Komentarai išjungti.