Klimato kaitos savaitė

Klimato kaitos savaitė

Aplinkos ministerija  jau ketvirtus metus organizuoja Klimato savaitę, kuria siekiama atkreipti visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų grupių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus. Džiaugiamės, jog gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos įsitraukė į Klimato savaitės veiklas:

 • 1b klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje „Iš kur viskas atsiranda ir kur dingsta?“ taikant internetinį įrankį https://kahoot.com/ . Mokiniai aptarė aplinkos saugojimo ir žmonių atsakingo naudojimo klausimus.
 • 4a klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centre.
 • 2a klasės mokiniai kūrė ir vaizdavo augalų istorijas.
 • 2b klasė surengė klasės valandėlę tema ,,Ką aš žinau apie klimato kaitą? Klimato kaitos pavojai“.
 • 3a klasė surengė piešinių konkursą ,,Elektronikos ir baterijų atliekas su šypsena rūšiuoju ir gražų pasaulį piešinyje vaizduoju“.
 • 1a klasė surengė piešinių parodą ‚,Aš ir mano tėvelių automobilis”.
 • 3b klasėje vyko mokinių diskusija “Kodėl reikia išsaugoti sengires“ peržiūrėjus filmą „Sengirė“.
 • 4b klasė domėjosi mokslininko R. Dorno ilgalaikiais dirvožemio tyrinėjimais. Sužinojo, kad skruzdės ypač naudingos mūsų planetai. Geologas teigė, kad kuo didesnis skruzdžių skaičius gyvena, tuo labiau yra vėsinamas Žemės klimatas. Ketvirtokai susirūpino, kad skruzdėlytės stengiasi, vėsina klimatą, o ką daro žmogus? Mažieji gimnazistai tapo jaunaisiais tyrėjais  ir atliko stebėjimus – Smėlynės gatvėje skaičiavo važiuojančias mašinas, surinktus duomenis vaizdavo diagramose.
  Ignė pasiūlė: Mašinų labai daug, o jose dažniausiai važiavo po vieną arba du žmones. Gal galėtume su kaimynais susitarti ir važiuoti viena mašina? Sumažėtų važiuojančių mašinų ir į orą patektų mažiau anglies.
  Gabrielius: Manau daugiau reikėtų vaikščioti. Padėtume gamtai ir žmogui.

Klimato kaitos problemos buvo aptartos ir geografijos pamokose. Mokiniai rengė informacinius bukletus naudojantis internetine dizaino programa https://www.canva.com/ . O 7a klasės mokinių grupė parengė pristatymą „Klimato kaita ir žmogus“.
Dėkojame visiems organizatoriams, mokiniams ir jų mokytojams.

Gimnazijos vadovai

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to dFlip 3D Flipbook Wordpress Help documentation.


Komentarai išjungti.