„Kanapėlė“ viešėjo Rygoje, festivalyje „Mano tėviškės spalvos“

„Kanapėlė“ viešėjo Rygoje, festivalyje „Mano tėviškės spalvos“

Gimnazijos šokių ansamblis „Kanapėlė“ šeštadienį, spalio 2 d., lankėsi Rygoje, kur vyko festivalis „Mano tėviškės spalvos“. Latvijos lietuvių bendruomenė ir Rygos lietuvių vidurinė mokykla  šiemet mini 30-ąsias įkūrimo metines, šia proga ir buvo suorganizuota puiki šventė, į kurią buvome pakviesti. Mūsų gimnaziją ir Rygos lietuvių mokyklą sieja ilgametė draugystė.

Džiugu, kad  esant įvairiems pandemijos suvaržymams į šventę Rygoje atvyko lietuvių delegacijos iš Londono, Punsko, Žeimelio, Panevėžio. Taip pat dalyvavo svečiai iš Liepojos, Bauskės, Rygos miesto rusų ir lenkų tautinių mažumų mokyklų. Susirinkusius sveikino Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, Lietuvos Respublikos Seimo narė Dalia Asanavičiūtė, Latvijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Rolandas Žalnierius ir kiti svečiai. Sveikindami  mokyklą ir Rygos lietuvių bendruomenę visi linkėjo ilgai gyvuoti, puoselėti gimtąją kalbą, kultūrą, tradicijas. Bendrame šventiniame koncerte skambėjo dainos, sukosi šokėjų poros. „Kanapėlės“ vadovė Kristina Nainienė džiaugiasi, kad 8 b ir 11 b šokėjai atsakingai ruošėsi pasirodymui. Po ilgokos „karantininės“ pertraukos, „Kanapėlės“ šokėjams buvo smagu šokti gražioje scenoje, jaustis bendros lietuviškos kultūros dalimi. Šventinę  nuotaiką dar labiau sustiprino  pasivaikščiojimas po rudeniškai žavų Rygos senamiestį.

8 b ir 11 b klasių vadovės Jolanta Astramskienė ir Laima Valionienė


Komentarai išjungti.