Pradinukai Šiaurės šalių edukacijoje „Knygų potvynis“

Pradinukai Šiaurės šalių edukacijoje „Knygų potvynis“

2 b, 3a, 3b, 4 b  kl. mokiniai rugsėjo pradžioje aktyviai dalyvavo G. Petkevičaitės -Bitės viešosios bibliotekos karjeros ugdymo edukacinėje programoje „Knygų potvynis su gidu”. Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ – tai nuotykių pilna pažinimo kelionė simboliniu laivu, kurį potvynis atnešė į biblioteką.

Apsilankę parodoje, mokiniai keliavo kartu su žymiausiais Šiaurės šalių literatūros personažais, rado begalę įtraukiančių žaidimų ir užduočių: galėjo žvejoti butelius ir juose rasti įdomių faktų apie vikingus, patys galėjo parašyti žinutę-linkėjimą kitiems mažiesiems žvejams. Piešimo siena kvietė trumpam įsijausti į iliustratorių vaidmenį ir sukurti savo knygos iliustraciją. Mėgstantiems kurti eiles patiko poezijos siena, kurioje vaikai galėjo parašyti trūkstamas posmų eilutes.

Pepės erdvė supažindino parodos lankytojus su žymiomis ir veikliomis Šiaurės šalių moterimis. Prie kiekvienos erdvės buvo paruošti žaismingi antspaudai, tad vaikai savo parodos lankymo knygelėse  pasižymėjo, kurias vietas jau aplankė. Lankytojai taip pat klausėsi pasakų ir galėjo tiesiog atsikvėpti specialiai tam įrengtose zonose.

Ne viena karta užaugo apsupta mylimų personažų, atkeliavusių iš Šiaurės šalių autorių knygų: Pepė Ilgakojinė, troliai Mumiai, Karlsonas, Coliukė, princesė ant žirnio, bjaurusis ančiukas, nykštukas Nilsas, kurie nukelia į magiškus vaikystės prisiminimus ir mažųjų tėvelius, o parengtos kūrybinės erdvės padeda atrasti skaitymo džiaugsmą.

Pradinukų mokytojos Roma, Aurelija, Loreta  ir Zita


Komentarai išjungti.