Gamtos ir istorijos ryšys

Birželio 17 d. V. Žemkalnio gimnazijoje vyko integruota pamoka – ekskursija ,,Gamtos ir istorijos ryšys.“ Gimnazistai gimnazijos skvere apžiūrėjo jau didžiulius medžius, kurie buvo pasodinti pagal pasakos ,,Eglė – Žalčių karalienė“ personažus: Eglė- motina, Beržas, Ąžuolas ir Uosis — sūnūs, Drebulė — dukra.
Mokiniai keliavo pėsčiomis, aplankė Jaunimo parką, kur domėjosi augančiais įvairiais medžiais, jų reikšme lietuvių tautodailei, buičiai. Mokiniai sužinojo, kad iš klevo buvo gaminamos statinės, iš drebulės – tvoros, liepos – šaukštai, ąžuolo – koplytstulpiai, kryžiai, lauko baldai, pušies ir eglės – statybinės lentos ir rąstai ir t.t. 9a klasės gimnazistai paruošė ir perskaitė pranešimus apie Lietuvoje ir Europoje siautusį buboninį marą, žymius žmones, kurie buvo svarbūs ir biologijos mokslui ir istorijai: Jurgį Elisoną , Vladą Lašą.Išsiaiškino,kaip medžių rievės naudojamos istoriniams įvykiams tirti.

Biologijos mokytojas Marijus Kuzminskas
Istorijos mokytojas Gintaras Lukošiūnas