Į gimnazijos muziejų susipažinti su Salomėjos Nėries gyvenimu ir kūryba

Kasmet lapkričio mėnesį minime poetės Salomėjos Nėries gimtadienį. Ši garsi Lietuvos poetė 1934-1936 metais dirbo mokytoja tuometinėje Panevėžio Mergaičių gimnazijoje. Šia proga gimnazijos muziejus sulaukė gausaus būrio lankytojų. Gimnazijos mažiausieji, 1a ir 1b klasių mokiniai, muziejaus duris pravėrė pirmą kartą. Susitikimą su jais pradėjome nuo pokalbio apie muziejus, ką muziejai veikia, kokius muziejus jau teko aplankyti. Mokiniai susipažino su gimnazijos muziejuje esančiais eksponatais, apžiūrėjo poetei skirtą ekspoziciją. Pirmokai buvo smalsūs ir aktyvūs.
5a ir 7b klasių moksleiviai taip pat apsilankė muziejuje. Jie apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją, susipažino su svarbiausiais Salomėjos Nėries gyvenimo įvykiais, pamatė originalias jos eilėraščių knygas, kitus vertingus eksponatus bei nuotraukas. Kai kurie mokiniai skaitė savo pasirinktus poetės eilėraščius, o ekskursijos pabaigoje visi sprendė kryžiažodį.
Tikimės, kad pamokos muziejuje mokiniams buvo įdomios ir naudingos.

Muziejaus vadovė, mokytoja Jolanta Astramskienė