Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės atminimo įamžinimo ir premijos konkursas 2020

Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės atminimo įamžinimo ir premijos konkursas 2020

Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje birželio 17 dieną vyko Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės ( 1920-2011) atminimo įamžinimo premijų teikimo šventė. Aleksandra Kalvėnaitė-Kazickienė ( 1920-2011) – panevėžietė, Mergaičių gimnazijos (dabartinės Vytauto Žemkalnio gimnazijos) 1937 metų laidos abiturientė. Jos atsiminimuose išliko šilti pasakojimai apie kalbininko Petro Būtėno, direktorės Marijos Giedraitienės, istorijos mokytojos Onos Maksimaitienės pamokas, apie gražią bičiulystę su rašytoja Gabriele Petkevičaite-Bite, apie savo linksmą, gausią penkiasdešimties gimnazisčių klasę, su kurios didžiąja dalimi šilti ir artimi santykiai išliko net ir gyvenant už Atlanto. Džiugu, kad ji svečiuodamasi Lietuvoje ne kartą lankėsi savojoje mokykloje, jos iniciatyva organizuota mecenatinė veikla dabartinėje Vytauto Žemkalnio gimnazijoje.
Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės atminimui įamžinti 2018-2019 mokslo metais Kazickų šeimos fondas Vytauto Žemkalnio gimnazijoje įsteigė premijas gimnazistams ir mokytojams. Šiais 2020 metais tęsiamas gražus bendradarbiavimas ir mokslo metų pabaigoje gabiausiems, aktyviausiems, perspektyviausiems gimnazistams yra teikiamos šių konkurso kategorijų premijos: Akademinio pažangumo, Vizualiojo meno, Scenos meno, Bendruomeniškumo ir savanorystės bei „Tai, kas man gyvenime svarbu“.
Konkurso tikslas – skatinti mokinių sąmoningumą, ugdyti gebėjimą išsikelti tikslus, jų siekti ir įsivertinti, išmokti pristatyti savo asmenybę ir pasiekimus visuomenei. Mokiniai turėjo išsikelti metinius tikslus ir apie tai, kaip sekėsi jiems jų siekti, parašyti esė „Mano pasiekimai ir indėlis gimnazijos/miesto bendruomenei“. Džiugu, kad šiuose darbuose gimnazistai atskleidė savo talentus, gebėjimus, pomėgius, pačią įvairiausią veiklą ir apie tai rašė labai žaviai, emocionaliai, gyvai, jautriai ir išjaustai. Kartu su šia premija mokiniai yra supažindinami su Kazickų šeimos gyvenimo patirtimi, vertybėmis, filantropiniais darbais Lietuvai. Tad pridedama ir trumpa esė „Ko aš galėčiau pasimokyti iš Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės?“ Taip pat buvo renkamas ir premijuojamas „Metų mokytojas 2020“, kuris savo veiklą aprašė esė „Mano mokymo filosofija“.
Kazickų šeimos fondo įsteigtas Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės atminimą įamžinančias penkių kategorijų premijas 2019-2020 mokslo metais laimėjo šie gimnazistai, galintys būti pavyzdžiu kitiems, kuriantys pozityvų gimnazijos įvaizdį, prisidedantys prie gimnazijos bendruomenės teigiamo mikroklimato formavimo:
1. Akademinio pažangumo – Karolina Kurinnaja , I (9) b kl.
2. Vizualiojo meno – Linas Šaltis, II (10) a kl.
3. Scenos meno – Lukas Petraitis, I (9)b kl.
4. Bendruomeniškumo ir savanorystės – Aleksandras Krasnouchovas, III (11)b kl.
5. „Tai, kas man gyvenime svarbu“ – Saulė Pšibišauskaitė, 6 b kl.
Taip pat specialiu simboliniu skatinamuoju prizu apdovanojamas III (11) c kl. mokinys Jonas Černiavskis.
„Metų mokytojo 2020“ premijos apdovanojimą pelnė gimnazijos chemijos mokytoja Violeta Rimaitė.
Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės atminimo įamžinimo ir premijos konkursas 2020, laureatų rinkimas ir skelbimas šiemet buvo neeilinis, kupinas iššūkių dėl valstybėje paskelbto karantino. Labai džiaugiamės, kad taip darniai, nuosekliai, labai atsakingai pavyko suvienyti Kazickų šeimos fondo JAV Niujorko skyrių, Vilniaus skyrių, Vytauto Žemkalnio gimnazijos bendruomenę ir paruošti tiesioginę premijų laureatų skelbimo transliaciją virtualiai. Už pagalbą ir geranoriškumą rengiant konkursą nuoširdžiai dėkojame mecenatų Kazickų šeimos fondui, poniai Neilai Baumilienei, JAV Niujorko skyriaus direktorei, Vilniaus skyriaus direktorei Agnei Vertelkaitei, projektų vadovei Ievai Sriebaliūtei, filmo operatoriui ir kūrėjui Linui Šilkaičiui, visai gimnazijos bendruomenei.
P.S
Dėl detalesnės premijos įteikimo informacijos prašome kreiptis į gimnazijos pavaduotoją Danguolę Tamošiūnienę tel. 864046723

A.Kalvėnaitės-Kazickienės premijos darbo grupės narė
lietuvių kalbos mokytoja Asta Grišiuvienė


Komentarai išjungti.