Bendruomenės diena

Bendruomenės diena

Nuotraukos: Naglis Mazūra

Kovo 6 dieną gimnazijoje vykęs šventinis minėjimas sujungė ir daugiau reikšmingų datų: gimnazija mini 115 metų Jubiliejų, Vardo ir bendruomenės dieną ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. 115 metų! Daug tai ar mažai? Nelygu, kuo matuosime. Jei žmogaus nueitu keliu, tai daug, jei gimnaziją baigusių mokinių prirašytais, o mokytojų ištaisytais sąsiuviniais, vaikų svajonėmis, nuveiktais darbais – susidarys labai ilgas, gražus margaspalvis kelias. Istorija, prasidėjusi dar XX a. pradžioje, 1905 m. Mergaičių keturmetėje mokykloje, šiandien tęsiasi Humanistinio ugdymo menine veikla Vytauto Žemkalnio gimnazijoje. Todėl prisimename ir žmogų, 1932 m. suprojektavusį senąjį gimnazijos pastatą. Tai architektas Vytautas Žemkalnis – Lietuvos visuomenės veikėjas, dalyvavęs Pirmajame pasauliniame kare, kovose už Lietuvos nepriklausomybę, apdovanotas Vyčio kryžiumi. Jis – pirmasis Lietuvos architektas, baigęs architektūros studijas Europoje, Romoje. Nepriklausomos Lietuvos metais pagal Vytauto Žemkalnio projektus pastatytos ligoninės Panevėžyje, Šiauliuose, Kauno kultūros rūmai, gimnazijos Biržuose ir Panevėžyje. „Visas mano gyvenimas buvo skirtas tam, kad žmogus nebūtų uždarytas pastatų kalėjime, kad jis nuolat jaustų gamtą, turėtų kur atsidusti, atsigauti, atgaivinti dvasią.“- teigė Vytautas Žemkalnis. Gimnazijos jungiamajame korpuse istorijos mokytojos Jolantos Astramskienės iniciatyva atidengtas stendas, skirtas architektui Vytautui Žemkalniui, o gimnazijos „Mansardos“ galerijoje iškilo mokinių kurti bokštai, atidaryta dailės darbų paroda „Vertikalė“ (parodos iniciatorė dailės mokytoja Ilona Žvinakienė).
Šventės dieną gimnazistai, padedami mokytojų, surengė minėjimą-koncertą, kurio pagrindinė idėja – augti ir auginti žmogų, kelti jį aukštyn. Renginyje Gabrieliaus Žemkalnio ir Vytauto Landsbergio šeimos įsteigtomis premijomis buvo apdovanoti geriausiai besimokantys gimnazistai, padėkomis – gimnazijos aktyvistai, lyderiai, mokytojai, aptarnaujantis personalas (sąrašas pridedamas). Mokytojams buvo įteikti Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos, Švietimo skyriaus Padėkos ir pagyrimo raštai. Renginio svečių sveikinimo kalbose nuskambėjo linkėjimai toliau tęsti humanistinės krypties veiklą, kūrybingai auklėti ir lavinti jaunuosius panevėžiečius. Koncertavo visų amžiaus grupių jaunieji artistai: pirmokai ir antrokai pradinukai – šokėjai ir dainininkai, liaudiškus šokius šoko gimnazijos „Kanapėlės“ (vadovė choreografijos mokytoja Kristina Nainienė) jaunių grupės, dainomis džiugino merginų ansamblis ir šeštokų choras (vadovė muzikos mokytoja Renata Karašienė), teatro studija „Tuščia erdvė“ (vadovė teatro mokytoja Violeta Džiugienė). Scenografiją „Vertikalė“ kūrė dailės pamokas pasirinkę mokiniai ir dailės mokytojos Ilona Žvinakienė ir Vaida Baltušytė. Savo atliekamu kūriniu sveikino gimnazijos alumnas, 2008 metų abiturientas Jonas Sikorskis. Renginį vedė 2 b kl. gimnazistė Ugnė Veckaitė ir 3 b kl. gimnazistas Domantas Majauskas.
Tai tik dar vienas gimnazijos renginys, kur savo talentus atskleidė jaunieji artistai, o mus visus sujungė meilė Lietuvai ir stiprus kartų ryšys.

Įsakymas dėl apdovanojimų bendruomenės dienos proga

Organizatorių vardu mokytoja Rasa Majauskienė


Komentarai išjungti.