„Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“

Taip vadinasi etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkursas skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, kuriame nusprendė dalyvauti mokytojos Loretos Valainienės vadovaujami gimnazijos pirmokai ir muziejininkų būrelio narės kartu su mokytoja Jolanta Astramskiene. Konkurso tikslas – skatinti moksleivių kūrybiškumą, norą rinkti, pažinti ir saugoti senuosius etnografinius namų apyvokos daiktus. Gimnazijos muziejuje esančią medinę geldą pirmokai panaudojo spektaklyje „Mikutis gamtininkas“. Šią geldą nufotografavo Domilė Kriukaitė. Kovo 3-ąją dieną Kaune, Tautinės kultūros centre, vyko baigiamasis konkurso renginys, nuotraukų paroda ir dalyvių pasirodymai. Mūsų mažieji aktoriai: Donata Zalogaitė, Arnas Šukys, Arnas Kalkauskas ir Simonas Šlapelis suvaidino ištrauką iš spektaklio, papasakojo, kad gelda seniau buvo naudojama ne tik vaikams prausti, bet ir maisto produktams laikyti, grūdams niekoti. Smagu buvo pasirodyti, pamatyti kitų pasirodymus, džiaugiamės gavę progą garsinti savo gimnaziją Lietuvoje.

Goda Budavičiūtė 3c klasės mokinė