„Aš esu skaitytojas“

Gruodžio 4 gimnazijoje – netradicinio ugdymo diena. Tad gimnazijos penktokai rytmetį pasitiko prie miesto Eglutės, o vėliau aplankė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės -Bitės viešąją biblioteką, dalyvavo edukacijoje „Aš esu skaitytojas“. Mokinukai susipažino su didžiulėmis bibliotekos erdvėmis, sužinojo, kiek knygų biblioteka yra sukaupusi savo fonduose, aplankė įvairius bibliotekos skyrius ir skaityklas, apžiūrėjo ten eksponuojamas dailės darbų parodas. Tačiau labiausiai mokinius sudomino pasakojimai apie seniausias bibliotekos knygas, mažiausius ir pačius storiausius leidinius. Jie matė „Varpo“ laikraštį, pirmąjį žodyną, storą 3000 psl. knygą, net Maironio autografą! Dalis penktokų jau turi skaitytojo pažymėjimą, dalis pasiėmė prašymus tapti tikraisiais bibliotekos lankytojais, nes juos sužavėjo ir knygų galybė, ir jaunimui skirtos erdvės, žaidimai ir išmanieji kompiuteriai. Tad viešoji biblioteka tikrai sulauks naujų veidų, kurie ištars: aš esu skaitytojas!
Ačiū edukacijos vedėjoms!

5a kl. auklėtoja Rasa Majauskienė