„Mano senas drauge…“

„Mano senas drauge…“


Lapkričio 15 dieną Panevėžio muzikiniame teatre įvyko muzikos ir poezijos šventė – Lietuvos  moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalis  – konkursas „Mano senas drauge“, skirtas poetei Elenai Mezginaitei atminti.
Dainuojamosios poezijos pradininku ir termino autoriumi yra laikomas Maestro Vytautas Kernagis, 1971 metais sudainavęs dainą legendiniame filme „Maža išpažintis“. Tai muzikos žanras, kur susipina poezija ir muzika, tačiau didesniu akcentu laikomas tekstas. Dabar Lietuvoje šis žanras labai populiarus, atliekamos poetų tekstais kurtos dainos pritariant įvairiems muzikos instrumentams. Žanras – dainuojamoji poezija – labiausiai skatinantis jaunimą dainuoti lietuvių kalba, šviestis, skaityti, ieškoti sau artimos minties, emocijos, suprasti žodžio prasmę, išgirsti poetinės kalbos skambesį. Tai žanras, populiarinantis lietuvių poeziją. Vienas esminių šio festivalio-konkurso leitmotyvų  – atlikėjai dainuoja tik autorinę muziką, o vienas kūrinys turi būti sukurtas poetės Elenos Mezginaitės tekstu. Tai skatina  jaunimą domėtis Elenos Mezginaitės kūryba, jos  savitumu, tai priminimas apie iškiliausią Aukštaitijos regiono poetę, kritikų vertinamą kaip europinio lygio poezijos kūrėją. Džiugu, kad jau aštuntą kartą Panevėžyje  skambėjo poetės Elenos Mezginaitės tekstais kurtos dainos. Konkursinę dalį  vedė mūsų gimnazistai Ugnė Veckaitė ir Domantas Majauskas, savanoriavo didelis būrys mokinių.Festivalis-konkursas organizuojamas jau nuo 2011 metų, jo sumanytojas Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas  Arnas Simėnas. Konkurso partneriai: Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, direktorė Jurgita Bugailiškienė, Panevėžio muzikinis teatras, teatro vadovas Nerijus Jakštonis ir Panevėžio humanistinio ugdymo menine veikla Vytauto Žemkalnio gimnazija,  direktorius  Artūras Totilas. Renginys ir prasidėjo projekto koordinatorių – Arno Simėno ir Artūro Totilo – sveikinimu.
Aštuntojo festivalio – konkurso žiuri buvo tikrai kompetentinga: pirmininkas – Virgis Stakėnas,  dainuojamosios poezijos autorius ir atlikėjas, nariai : poetės Elenos Mezginaitės dukra Mėta Kvetkienė, Muzikinio teatro Panevėžyje atkūrėjas, ilgametis vadovas  ir vyriausiasis dirigentas Maestro Vidmantas Kapučinskas, projekto vadovas, Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas Arnas Simėnas, Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos muzikos mokytoja metodininkė Renata Karašienė, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Donatas  Juzėnas. Konkursinėje koncerto dalyje skambėjo 14 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų jaunųjų atlikėjų balsai, žiuri vertino atliekamus kūrinius už tekstų muzikinę interpretaciją, kūrinio ir atlikimo įtaigumą, atlikimo profesionalumą, kūrybos originalumą. Geriausi atlikėjai pateko į Laureatų koncertą, su jais buvo pasirašytos autorinės sutartys. Laureatai buvo apdovanoti UAB įmonės „Midenė“, direktorius Gražvydas Žegulis, meno kūriniais, padėkos raštais, Elenos Mezginaitės knygomis. Visi dalyviai konkursiniame koncerte apdovanoti Festivalio afišomis su Žiuri pirmininko autografu, o mokytojai – išskirtiniu metaliniu knygų skirtuku su festivalio simbolika. Pirmą kartą festivalio istorijoje vyko „ABC class“ mokytojams, vadovams, jauniesiems autoriams ir atlikėjams. Pokalbį vedė dainuojamosios poezijos kūrėjas ir atlikėjas, vertinimo komisijos pirmininkas Virgis Stakėnas. Konkurso koncerte kalbinti atlikėjai nedaugžodžiavo, stengėsi susikaupti ir puikiai atlikti kūrinius. Tačiau Domilės Kirstukaitės, savarankiškos atlikėjos, žodžius galima pacituoti: “Eini per gyvenimą, pamatai stebuklą, iš kurio gimsta daina. Taip ir kaupiu stebuklus.“ Taigi Lietuvos  moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalio  – konkurso „Mano senas drauge“, skirto poetei Elenai Mezginaitei atminti, stebuklai – laureatai ( sąrašas pridedamas). Didysis Prizas šįkart iškeliavo į Šiaulių Simono Daukanto gimnaziją, abejingų šįkart nepaliko Domantės Juodpalytės talentas.
Ir pabaigoje su džiaugsmu ir dėkingumu  pristatau šio renginio mecenatus. Tai Panevėžio miesto savivaldybė ir miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, uždarosios akcinės bendrovės  „Burbuliukas ir Co“  komanda, Dailiųjų amatų įmonė „Midenė“, akcinė bendrovė  „Panevėžio energija“, informaciniai rėmėjai Panevėžio laikraštis „Sekundė“, laikraštis „Panevėžio balsas“, Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra „AINA“, internetinis  portalas JŪSŲ PANEVĖŽYS, o už puikią įgarsinimo kokybę per visus vykusius koncertus dėkojame  festivalio- konkurso įgarsintojams – Žilvinui Baronui  ir visai „Muzikinio rūsio“ komandai.

Iki kito rudens, iki kito festivalio- konkurso! Kaupkim stebuklus!

Festivalio-konkurso organizatorė mokytoja
Rasa Majauskienė

VIII Lietuvos moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalio – konkurso „Mano senas drauge…“ laureatai

 


Komentarai išjungti.