Ekskursija

Ekskursija

Gegužės 29 dieną grupė gimnazijos mokinių lankėsi Kėdainiuose.
Su gide pasivaikščioję po nuostabų šio miesto senamiestį vykome į UAB „Lifosa“. 55 – erius metus veikianti „Lifosa“ – viena moderniausių Europoje trąšų gamybos bendrovių. Įmonė daugiausiai gamina fosfatines trąšas, skirtas dirvai praturtinti ir jos derlingumui didinti. Tai draugiška aplinkai ir rūpestingai ją puoselėjanti bendrovė. Sieros rūgšties gamybos proceso metu išsiskiriančią reakcijos šilumą naudoja bendrovės ir Kėdainių miesto pastatams šildyti.
Apsilankėme ir lietuviškoje „šiaurėje“ t.y. fosfogipso kalnuose. Ši medžiaga saugoma modernioje ir saugioje sąvartoje šalia gamyklos. Sužinojome, kad fosfogipsas naudojamas kaip trąša, statybinė medžiaga keliams tiesti ir sandėliavimo aikštelėms įrengti, taip pat pievagrybių auginimui.

Chemijos mokytoja V. Rimaitė

 


Komentarai išjungti.