„Nariuotakojai“ mūsų gimnazijoje

„Nariuotakojai“ mūsų gimnazijoje

Vienintelis Lietuvoje Palangos mobilus zoologijos sodas „Nariuotakojai“ į mūsų gimnaziją atvyko gruodžio 14 d. Jis su savo edukacinėmis programomis ne kartą lankėsi daugelyje ugdymo įstaigų visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Atsivežė ne tik įvairius nariuotakojus – vorus paukštėdas, skorpioną, vabalus, šimtakojus, gyvalazdes, tarakonus , bet ir moliuską sraigę, žaltį albinosą ir barzdotąją agamą. Muziejaus darbuotoja ne tik įdomiai papasakojo apie kiekvieną gyvūną, bet ir įtraukė mokinius į savo pasakojimus, pateikė daug įdomių ir negirdėtų faktų, leido pajusti jų guašo ir kitus skleidžiamus kvapus. Labiausiai visiems patiko laikyti rankose žaltį albinosą ir barzdotąją agamą. Agama yra socialus gyvūnas – nelaisvėje greitai pripranta prie žmonių, todėl su mumis buvo neįtikėtinai rami ir draugiška – leido ją paimti į rankas, glostant pajusti minkštus jos spygliukus, laikyti užsidėjus ant kūno, bet gamtoje, supykusi ar jausdamasi nesaugi, išpučia pagurklį, pašiaušia spygliukus ir atrodo daug grėsmingesnė nei yra ir ginasi spygliukais, esančiais ant viso kūno. Džiugu, kad praktinės ilgos gyvos pamokos mokiniams patiko ir per pertrauką jie dar džiaugėsi gyvūnais.


Komentarai išjungti.