Muziejininkų būrelio išvyka į Kauną

Muziejininkų būrelio išvyka į Kauną

Spalio 25 dieną Muziejininkų būrelio nariai, kartu su vadove J. Astramskiene, vyko į Kauną. Išvykos tikslas: aplankyti Salomėjos Nėries memorialinį muziejų, ir parodą skirtą architekto Vytauto Žemkalnio kūrybiniam palikimui. Salomėjos Nėries muziejus įsikūręs Kauno priemiestyje Palemone, buvusiuose jos ir vyro skulptoriaus Bernardo Bučo namuose. Buvo labai įdomu pamatyti autentišką aplinką, kurioje gyveno ir dirbo šių menininkų šeima. Muziejuje išgirdome naujų faktų apie poetės gyvenimą ir kūrybą. Iš Palemono nuvykome į Kauno centrą. Laisvės alėjoje, Pieno centro rūmuose, pastatytuose pagal Vytauto Žemkalnio projektą, ir veikia jo kūrybai skirta paroda. Mus nustebino kiek daug įvairiausios paskirties pastatų yra suprojektavęs Vytautas Žemkalnis: mokyklas, bažnyčias, ligonines, pramonės bei verslo statinius, gyvenamuosius namus. Aplankę parodą nuvykome prie Kauno pilies, apžiūrėjome ir nusifotografavome prie Laisvės kario skulptūros. Grįžome įgiję daugiau žinių ir kupini gerų įspūdžių.


Komentarai išjungti.