Salomėjiškų mokyklų susitikimas

Salomėjiškų mokyklų susitikimas

Manęs dar nebuvo –
Alyvos žydėjo – –
Manęs nebebus jau –
Jos vėlei žydės –
Ir kris jų lapeliai
Nuo saulės ir vėjo,
Kaip smėlio saujelės
Ant mano širdies – –
Taip 1936 metais rašė mūsų gimnazijoje dirbusi ir kūrusi poetė Salomėja Nėris. Tad įkvėpti alyvų kvapo ir pasigrožėti žaliomis Suvalkijos lygumomis šįmet rinkomės į Poetės pradžios miestą – Vilkaviškį, Kiršus. Suvažiavom į Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinę mokyklą iš Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos. Tai penkios respublikos mokyklos, kurių graži kūrybinė bendrystė tęsiasi jau 61 –erius metus. Jungia mus Poetės dainiškoji poezija ir noras susitikti ir pabūti su sielos broliais.
Šįkart dėkojame svetingiems vilkaviškiečiams už prasmingą ir menišką mokinių spektaklį, edukaciją Paežerių dvare, pabuvimą Kiršų kaime – poetės Salomėjos Nėries tėvų sodyboje, Virbalio kaimo bendruomenės „Duonos kelią“, Ožkabalių –Patriarcho Jono Basanavičiaus gimtinės – aplankymą. Kitas susitikimas – po metų Kaune. Tikėkimės, būsim visi su pavasariu.
Nuotraukos iš viešnagės- susitikimo Vilkaviškyje.


Komentarai išjungti.