Naujos knygos

Naujos knygos

Naujos knygos gimnazijos bibliotekoje:


I. Julija Šukys. Epistolofilija: užrašytas Onos Šimaitės gyvenimas

Turbūt nėra kitos lietuvių moters, kuri būtų taip plačiai žinoma pasauly iš įvairiomis kalbomis išleistų knygų, enciklopedijų bei vadovėlių, kaip Ona Šimaitė. Kukli pedagogė, publicistė, bibliotekininkė, II-ojo pasaulinio karo metais dirbusi Vilniaus universiteto bibliotekoje, tapo garsiausia Vilniaus geto žydų gelbėtoja. Jai vienai pirmųjų iš Lietuvos piliečių buvo suteiktas Pasaulio Tautų Teisuolio vardas, o Jeruzalėje Teisuolių alėjoje auga jos vardo medis.
Kanados lietuvė, literatūrologė, rašytoja Julija Šukys praskleidžia laiškuose bei dienoraščiuose užrašytą šios moters gyvenimą. Kaip tikra žodžių iždininkė O. Šimaitė kruopščiai rinko ir saugojo užrašytus savo gyvenimo liudijimus, tarp kurių gausybė laiškų, dienoraščių, straipsnių, spaudos iškarpų. Stengdamasi suprasti tylios, bet labai svarbios mūsų istorijai asmenybės gyvenimą autorė pateikia ir netiesioginį savo autoportretą, ir kartu pasakojimą apie vieną nuostabų gyvenimą, leidusį išlikti daugeliui kitų gyvenimų.
Tvirtai žinokite ir giliai jauskite, kad kiekvieną gyvenimo dieną turite skirti kitų gėriui, darydami viską, ką galite. Darydami, bet ne plepėdami.
Iš Onos Šimaitės dienoraščio.
https://www.knygos.lt/lt/knygos/epistolofilija/


II. Erich Maria Remarque. Triumfo arka

Šiame romane, kaip ir visoje Remarque kūryboje, meilė, ko gero, vienintelė neabejotina, nors labai trapi, vertybė, padedanti gyvenimo audrų blaškomiems herojams nepulti į neviltį, išlikti optimistais ir net į beprotybės apimtą pasaulį žiūrėti su humoru ir ironija.
Žmogus be vietos, be pavardės, be dokumentų, be galimybės turėti asmeninį gyvenimą, besislapstantis nuo policijos – vienas…
http://www.gerosknygos.lt/knygos/triumfo-arka-25


III. Mantas Balakauskas. Roma: eilėraščiai

Knyga – kaip įrodymas, kad Roma yra ne tik Nerono, Felinio ir didžiųjų prekybos centrų amžinasis miestas. Roma yra ir amžinoji būsena, kurią išgyvena žmogus, žmonių pora, žmonių bendruomenė. Būsena, kupina keisčiausių paradoksų ir atviro žiaurumo, akivaizdaus absurdo ir kankinančių neurozių. Bet kartu – nepakartojamo grožio, t. y. poezijos, sklindančios vaizdais, žodžiais ir nuojautomis, besislepiančios pasaulio kultūros grynuoliuose ir (tyčia ar netyčia) vulgarizuotoje kalboje. Viskas yra Roma. Viskas yra poezija.
Pirmoji Manto Balakausko poezijos knyga. Poetas – Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos absolventas, pretendentas į ,,Metų knygos‘‘apdovanojimus
„Roma. Kiekvieno mūsų viduje yra Roma. Statoma, perstatoma, žlunganti ir atgimstanti. Tai pirmoji autoriaus knyga. Skaidri knyga, turinti savo aiškią trajektoriją, atskirą poetinį pasaulį, kuris kuriamas grubia, atžaria, bet tikslia kalba. Tai labai daug. Joje nėra suvaidintos, „padarytos“ poezijos. Paveiki knyga, o poezija ir turi veikti – realybę, ją keisti (o ne imituoti), kurti iliuzijas, t. y. pastatyti Romą ir ją paskui sugriauti.“ (Gytis Norvilas)
http://www.bernardinai.lt/straipsnis


IV. Martynas Starkus. Įstrigę centrinėje Amerikoje

„Kaip supakuoti devynias ožkas į tris pusės kvadratinio metro dėžes nelabai aukštais kraštais? Buvo aišku, kad šis veiksmas atliekamas nebe pirmą kartą, nes tiek žmogus, tiek ožkos viską darė net gana organizuotai, buvo juntama, sakyčiau, stipri komandinė dvasia.“
„Įstrigę centrinėje Amerikoje“ – penktoji žurnalisto Martyno Starkaus knyga. Autorius su draugais, pradėję kelionę Meksikoje, ketino apsilankyti visose Centrinės Amerikos valstybėse, tačiau jų pasirinktas keliavimo būdas kaip visada netikėtai pakoregavo planus.
Legendos – ne kelias, kuriuo važiuojam. Dėl jo tikslinkis, stok ir klausinėk, kiek tinkamas. O legendų klausyk ir tylėk.“
Vytaras Radzevičius
https://www.knygos.lt/lt/knygos/istrige-centrineje-amerikoje/


V. Siegfried Lenz. Tylos minutė

Niekas nežino, kad anglų kalbos mokytoja Stela Peterzen ir jos mokinys Kristianas myli vienas kitą. Knyga kaip tik apie tai. Kaip gimsta ši meilė, kaip iš žodžių ir gestų, iš atsitiktinių susitikimų ir prisilietimų kyla kančia, kaip kančia turi susilyginti su tikrove, kaip Kristianas ir pagal drąsų, ir pagal iliuzinį planą siekia savo meilės ateities, kaip viskas staiga pasibaigia, bet kartu ir ne. Kaip meilė, net ir pasirodžius mirties šmėklai, lieka gyva. Visa tai autorius pasakoja meistriškai įsijautęs, santūriai, su humoru, nuosekliai, įtikinamai.
http://www.knyguklubas.lt/tylos+minute.html

Parengė bibliotekos vedėja Rasa Vrubliauskienė


Komentarai išjungti.